Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

 

pl.png gb.png

Kurs: 1.33
Zmiana:+3,91%
Wartość: 17.4

ESPI 23/2016

Temat: Aktualizacja informacji nt. działalności spółki zależnej Aforti Securities S.A.

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 5 Ustawy o ofercie - aktualizacja informacji

Treść raportu:

Zarząd Invista S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 31 maja 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) cofnęła w całości  zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez  spółkę zależną Aforti Securities SA (Aforti Securities) w związku z naruszeniem przez Aforti Securities przepisów prawa zawierających normy adekwatności kapitałowej. W decyzji o cofnięciu zezwolenia KNF wyznaczyła termin zakończenia prowadzenia działalności maklerskiej przez Aforti Securities na 30 dni od dnia jej doręczenia tj. na dzień 30 czerwca 2016 r.

W ocenie Zarządu Emitenta ze względu na fakt, że Aforti Securities jest aktywem przeznaczonym do sprzedaży utrata zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej nie będzie miała istotnego znaczenia dla sytuacji finansowej i prawnej Invista SA.  

O wszczęciu postępowania przez Komisję Nadzoru Finansowego  oraz ryzyku związanym uzależnieniem działalności spółki zależnej Aforti Securities od zezwolenia na działalność maklerską  Emitent informował w Sprawozdaniu z działalności Grupy Kapitałowej Invista za 2015 rok.