Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

 

pl.png gb.png

Kurs: 1.33
Zmiana:+3,91%
Wartość: 17.4

ESPI 33/2015

Temat: Aktualizacja informacji nt. przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości przy ul. Emilii Plater

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 5 Ustawy o ofercie - aktualizacja informacji

Treść raportu:

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 4/2015 z 27 lutego 2015 r. w sprawie zawarcia Przedwstępnej Umowy sprzedaży nieruchomości przy ul. Emilii Plater (Umowa Przedwstępna) oraz raportów późniejszych Zarząd Invista SA (Spółka) informuje, że w dniu 26 sierpnia 2015 r. zawarł Umowę Zmieniającą do Umowy Przedwstępnej na mocy, której Umowa Przyrzeczona zostanie zawarta do dnia 30 sierpnia 2016 r. Dodatkowo termin zapłaty zadatku przez Kupującego  w wysokości 2,75 mln zł został przedłużony do dnia 4 września 2015 r. a pozostała część ceny zostanie rozliczona po zawarciu Umowy Przyrzeczonej.

Jednocześnie w związku z przesunięciem do dnia 30 sierpnia 2016 r. terminu zawarcia Umowy Przyrzeczonej przesunięciu do ww. daty uległy możliwość skorzystania z prawa do odstąpienia od Umowy Przedwstępnej odpowiednio:

- przez Sprzedającego w przypadku braku terminowej zapłaty zadatku oraz

- przez Kupującego m.in. w przypadku gdy do dnia 30 września 2015 r. roku nie będzie możliwe spełnienie warunków niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.

Jednocześnie Emitent informuje, iż w związku z transakcją zbycia przez Real 2B sp. z o.o. wszelkich wierzytelności (praw) z tytułu Umowy Przedwstępnej przysługujących temu podmiotowi na rzecz Emili Plater Butique Sp. z o.o. (EPB) aktualnie  Kupującym jest EPB.