Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

 

pl.png gb.png

Kurs: 1.33
Zmiana:+3,91%
Wartość: 17.4

ESPI 34/2015

Temat:                                                                                                                                           

Odstąpienie od przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości przy ul. Emilii Plater

Podstawa prawna                                                                                                                       

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:                                                                                                                               

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 4/2015 z 27 lutego 2015 r. w sprawie zawarcia Przedwstępnej Umowy sprzedaży nieruchomości (Nieruchomość) przy ul. Emilii Plater (Umowa Przedwstępna) oraz raportów późniejszych Zarząd Invista SA (Spółka) informuje, że w dniu 7 września 2015 roku wysłał do spółki Emili Plater Butique Sp. z o.o. (Kupujący) oświadczenie o odstąpieniu od Umowy Przedwstępnej na podstawie uprawnienia Spółki do odstąpienia od tej umowy w związku z brakiem terminowej zapłaty zadatku ze strony Kupującego. Zgodnie z postanowieniami Umowy Zmieniającej, o zawarciu której Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 33/2015 z 27 sierpnia 2015 r. termin zapłaty zadatku przez Kupującego upłynął w dniu 4 września 2015 r.

W związku ze skorzystaniem z uprawnienia do odstąpienia od Umowy Przedwstępnej Spółka nie przewiduje jakichkolwiek negatywnych konsekwencji finansowych. Intencją Spółki pozostaje przeprowadzenie transakcji zbycia Nieruchomości. Jednocześnie w związku z odstąpieniem od Umowy Przedwstępnej Spółka podejmie działania zmierzające do wykreślenia przez właściwy sąd rejestrowy hipoteki o ustanowieniu, której Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 32/2015 z 12 sierpnia 2015 r.

Szczegółowa podstawa prawna: § 5 ust 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych […].